پاورپوینت آماده بررسی سرمازدگي و گرمازدگي و نشانه ها و عوارض و درمان آنها

مطالب دیگر:
🔑پروژه ی بررسی اثرات وعوامل مؤثر بر طلاق در خانواده ها به همراه نمونه بررسی انجام شده با پرسشنامه در شهر نیشابور🔑تمامی کارت های آزمون TAT روانشناسی به صورت JPG هر دو بخش🔑فایل صوتی خود هیپنوتیزم رهایی از ترس از شکست 🔑دانلود پاورپوینت فعالیتهای ترفیعی وتشویقی ( فصل یازدهم کتاب مدیریت بازاریابی احمد روستا و همکاران)🔑280 نمونه سوال امتحان ریاضی پایه ششم دبستان + حل تشریحی🔑فرآیند انواع جوشکاری🔑اثرات اعمال میدان مغناطیسی برروی توزیع فازها و کنترل ساختار در طول فرآیند انجماد🔑90 نمونه سوال امتحانی فصل دوم کتاب ریاضی پنجم دبستان جدید التالیف 1394🔑140 نمونه سوال ریاضی فصل سوم ریاضی پنجم دبستان ( جدید التالیف ) - نسبت ، تناسب و درصد🔑کاملترین اصطلاحات رایج بازرگانی خارجی🔑160 نمونه سوال فصل اول هندسه 1 متوسطه اول - هندسه و استدلال🔑120 تست استخدامی اقتصاد خرد (با پاسخ کاملاً تشریحی)🔑240 تست استخدامی حسابداری صنعتی (با پاسخ کاملاً تشریحی)🔑240 تست قانون تجارت ( با پاسخ کاملاً تشریحی )🔑111 نمونه سوال امتحانی فصل دوم هندسه 1 - مساحت و قضیه فیثاغورس ( جدید 1394 )🔑آموزش جامع وردپرس به زبان فارسی WordPress🔑162 نمونه سوال فصل اول ریاضی پایه نهم - مجموعه ها ( کتاب جدید التالیف)🔑125 نمونه سوال ریاضی فصل دوم ریاضی نهم - اعداد حقیقی ( جدید التالیف)🔑101 نمونه سوال امتحان ریاضی فصل سوم پایه نهم - استدلال و اثبات در هندسه🔑173 تست استخدامی حسابداری عمومی ( با پاسخ کاملاً تشریحی وکامل)🔑200 نمونه سوال امتحان ریاضی فصل چهارم ریاضی نهم - توان و ریشه🔑کاملترین قانون مالیات مستقیم🔑115 نمونه سوال امتحان ریاضی فصل اول کتاب ریاضی هشتم - اعداد صحیح و گویا🔑55 اسلاید آموزشی خلاصه کتاب تحقیق در عملیات 1 (پیام نور)🔑101 نمونه سوال امتحان ریاضی فصل دوم ریاضی هشتم - عددهای طبیعی
پاورپوینت آماده بررسی سرمازدگي و گرمازدگي و نشانه ها و عوارض و درمان آنها|سی وی|cvl
هم اکنون فایل با موضوع پاورپوینت آماده بررسی سرمازدگي و گرمازدگي و نشانه ها و عوارض و درمان آنها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تاثیرات دو حدنهائی حرارتهر دو حد نهائی حرارت، سرما و گرمای زیاد می توانند باعث صدمه به پوست و دیگر بافتهای بدن شوند که در موارد حاد ممکن است منجر به مرگ شود.بدن ما دارای بیشترین کارآئی در محدوده حرارتی 36 تا 37 درجه سانتی گراد است. برای ثابت نگه داشتن این دما بایستی در هنگام سرما بدن حرارت خود را حفظ، و در هنگام گرما حرارت بدن را به خارج منتقل کند.مویرگها و غده های عرق که در پوست وجود دارند برای تنظیم حرارت نیز مفید هستند. قسمتی از مغز به عنوان ترموستات برای ایجاد توازن بین گرمای گرفته شده از محیط و پس دادن حرارت به محیط عمل می کند. علاوه براین بخار آبی که هنگام بازدم از بدن خارج می شود باعث می شود که بدن خنک شود. اما این تنظیم حرارت ممکن است بویژه برای کودکان یا مسن ها کافی نباشد. حرارت را می توان با این وسایل کنترل یا نسبتاً تنظیم کرد:* عایق کردن بشکل پوشیدن لباس یا کنترل مصنوعی دمای محیط(مثلاً بوسیله کولر، بخاری، شوفاژ و غیره)*مصرف غذاهای پرانرژی که حرارت ایجاد می کنند؛ یا مصرف مایعاتی که مایع از دست رفته بدن بصورت بصورت عرق را جبران می کند.* فعالیتهای بدنی که ایجاد حرارت می کنند.تاثیر سرماحرارت بدن به هنگام سرمای زیاد محیط یا غوطه ور شدن در آب سرد پایین می آید. در این حالت واکنش های زیر انجام می پذیرد:*مویرگهای پوست منقبض می شوند و جریان خون را به پوست کاهش می دهند تا حرارت کمتری از سطح بدن از دست برود. در این حال شخص رنگ پریده به نظر می آید.*بدن دچار لرزه می شود، ماهیچه ها(علیرغم میل ما) به سرعت منقبض و منبسط می شوند و به این ترتیب گرمای بیشتری در ماهیچه ها تولید می شود. دو حالت بر اثر سرما به مصدوم دست می دهد: سرمازدگی که باعث می شود تمام بدن تحت تاثیر سرمای کلی محل قرار گیرد و دوم یخ زدگی که در این حالت قسمتی از بدن(بویژه دستها و پاها) بصورت موضعی از سرما متاثر می شود.سرمازدگیزمانیکه حرارت بدن انسان به زیر 35 درجه سانتیگراد می رسد سرمازدگی به انسان دست می دهد. سرمازدگی های متوسط را می توان به خوبی درمان نمود، اما زمانیکه حرارت بدن به زیر 26 تا 24 درجه سانتی گراد می رسد شانس بهبودی بسیار ضعیف است.توجه برای خواندن چنین دمای پایینی درجه های مخصوص لازم است.سرمازدگی معمولاً در سرمای خیلی شدید اتفاق می افتد اما ممکن است از سرمای تقریباً بالای صفر هم شروع بشود. و معمولاً بر اثر این موارد روی میدهد: غوطه ور شدن طولانی در آب سرد، عدم حفاظت کافی در سرمای محیط، بخصوص اگر انسان خسته باشد یا لباس خیس به تن داشته باشد یا در ارتفاعات بالا باشد؛ یا بطور ساده بر اثر ماندن در خانه سرد به مدت طولانی.توانائی بدن برای حفاظت خود از سرما بر اثر مصرف الکل یا مواد مخدر کاهش پیدا می کند. بعضی از بیماریها مانند مرض قند ممکن است توانائی انسان را در برابر سرما افزایش دهند.انسان ممکن است نسبت به آغاز تاثیرات سرما بی توجه باشد. از آنجا که سن و وضعیت فیزیک بدن، توانائی انسان برای مقاومت در برابر سرما را مشخص می سازند بنابراین شدن سرما بر حسب سن و وضعیت فیزیکی بدن فرق می کند.